вівторок, 23 січня 2024 р.

ДІТЯМ І БАТЬКАМ ПРО ПРИЧИНИ ТА НАСЛІДКИ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК


Шкідливі звички - ряд звичок, що є шкідливими для організму людини. Вони перешкоджають людині розвиватися як розумово, так і фізично. Серед цих звичок виділяють декілька найбільш шкідливих - це наркоманія, алкоголізм, токсикоманія та тютюнопаління. Кожна з цих звичок викликає залежність людини від тої чи іншої речовини, яку вона вживає. 

Серед основних причин виникнення і поширення шкідливих звичок можна назвати: 

• Соціальна узгодженість. Якщо та чи інша модель поведінки прийнята у сім'ї, класі, серед друзів, тобто у найближчому оточенні, він відчуває необхідність слідувати їй, щоб показати свою приналежність до цієї групи, і звідси - мода на шкідливі звички. 

• Задоволення. Одна з головних причин, чому люди стають на шлях вживання шкідливих речовин, - це супутні і приємні (спочатку) відчуття, від хорошого самопочуття і релаксації до містичної ейфорії. Далі виникає пряма залежність. 

• Цікавість змушує деяких людей почати самим слідувати шкідливим звичкам. 

• Відхід від фізичного стресу. Більшості людей вдається справлятися з найбільш стресовими ситуаціями їх життя, але деякі намагаються знайти притулок у формі залежності. 

• Невміння правильно використовувати вільний час. 

• Відчуження і невлаштованість у житті Батьки, пам'ятайте: ви - приклад для вашої дитини і основна модель поведінки! Тож найкращий спосіб виховати гарну, порядну та здорову людину - бути самому такою людиною.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар